Edukacja

Czy jesień w przedszkolu musi być nudna?

Chociaż wydawać by się mogło, że jesień jest ponurą i raczej przygnębiającą porą roku to trzeba zdać sobie sprawę, że w przedszkolach jest właśnie wtedy najbardziej kolorowo. Co więcej, to właśnie o tej porze roku przedszkolaki mają pełne pole do popisu, biorąc pod uwagę rozmaite prace manualne.

Na ścianach wystawowych w niemalże każdej placówce można podziwiać malunki z jesienią w roli głównej. To pomalowane liście, kasztanowe korale i ludziki. Prace mienią się różnorodnością barw, dominuje czerwień, brąz, zieleń, pomarańcz. Dzieci mogą swobodnie poznawać wszystkie skarby jesieni, które trzeba odpowiednio wykorzystać. Jesień w przedszkolu to właśnie czas, w którym rekwizytów pochodzących z darów przyrody jest najwięcej.

Jesień w przedszkolu wcale nie musi być nudna. Odpowiednio przygotowany scenariusz zajęć w przedszkolu jest w stanie zapewnić dzieciom wiele godzin obfitujących w ciekawe zajęcia, podczas których dzieci uczą się, bawią i rozwijają. O tym, jak wiele dzieje się o tej porze roku w każdej placówce można przekonać się osobiście, co nie powinno stanowić większego problemu dla personelu przedszkola.

Pamiętajmy, że jesień to czas szaleństw dla dzieci, ale musimy mieć na uwadze, że liczne spacery do parków, w których można buszować w liściach mogą być też przyczyną przeziębień. Jesień to słońce przeplatane wiatrem i niższymi temperaturami, zadbajmy więc o należytą odporność dzieci tak, by mogły korzystać z wszelakich uroków tejże pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *