Uroda

Sposób na przesuszone włosy

Przesuszone włosy wyglądają na zniszczone i mało zadbane. Z tym problemem zmaga się większość kobiet, szczególnie w sezonie wakacyjnym i podczas srogiej zimy. To głównie warunki atmosferyczne, takie jak silne promienie słoneczne, wiatr czy mróz wpływają na łuskę włosa niekorzystnie.

Trzeba jednak nadmienić, że suchość włosów spowodowana jest bardzo często korzystaniem z nieodpowiednich kosmetyków i złej pielęgnacji – stosowanie suszarki czy prostownicy nie wpływa na nie korzystnie.

 

O włosy przesuszone należy dbać w szczególny sposób i chociaż na rynku kosmetycznym pojawiają się co jakiś czas nowości, dzięki którym te mają stać się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki piękne i błyszczące to w rezultacie pomagają niewiele. Niestety, środki ogólnodostępne w drogeriach zawierają bardzo znikoma ilość składników rzeczywiście pielęgnujących – efektem tego stają się włosy przetłuszczone bądź rezultatów po prostu brak.

Panie, które borykają się z tego rodzaju problemem powinny zwyczajnie udać się do dobrego salonu fryzjerskiego. Każdy dobry fryzjer w Warszawie, na przykład ten pracujący w salontuiteraz.pl doradzi odpowiednią kurację, której efekty będą widoczne już po kilku pierwszych zabiegach. Przede wszystkim idealne dla włosów przesuszonych są maski odżywcze z dużą zawartością olejków: rycynowego oraz kokosowego. Co więcej, w salonie nie tylko otrzymamy perfekcyjną odżywkę, ale zostanie nam ona w odpowiedni sposób nałożona, co również ma wpływ na stan włosów. Trzeba pamiętać, że właściwe wchłanianie substancji odżywczych zawsze następuje przy pomocy dobrego nagrzania włosów. To właśnie dlatego bardzo często u fryzjera bardzo często można zobaczyć panie, które z czepkiem na głowie siedzą pod wielką suszarką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *