UrodaZdrowie

Jak dbać o dłonie po zimie?

Zima ma niestety niekorzystny wpływ na nasze dłonie. Dzieje się tak dlatego, że jest to ta część naszego ciała, która najczęściej wystawiana jest na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne: mróz i wiatr to najgorsze z nich.

Jeśli zimą nie dbamy wystarczająco o skórę dłoni bardzo szybko staje się ona sucha i szorstka a paznokcie kruche i łamliwe. Kuracja trwa wtedy bardzo i wymaga używania licznych środków nawilżających. Pamiętajmy również, że klimatyzacja nie wpływa na dłonie korzystnie – szczególnie zimą włączany jest sztuczny napływ ciepłego powietrza a cyklicznie zmienne temperatury będą wpływać destrukcyjnie na naskórek.

 

Chcąc cieszyć się dobrym stanem dłoni po zimie powinniśmy poddawać je codziennej pielęgnacji. Przyda nam się z pewnością kuracja nawilżająca z nagietkiem, rumiankiem i kojącym aloesem. Warto również udać się do salontuiteraz.pl, by wykonać pielęgnacyjny manicure Ursynów. Ten nie tylko wpłynie na wygląd naszych paznokci co wzmocni je i odżywi. Specjalne, witaminowe odżywki sprawią, że paznokcie staną się znowu mocne i piękne a my będziemy mogły malować je dowolnym kolorem.

Musimy wiedzieć, że dłonie są naszą wizytówką a ich prawidłowa pielęgnacja i wygląd wpłynie na nasze postrzeganie. Właśnie dlatego należy dbać o dłonie najlepiej jak tylko możemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *