CiekawostkiEdukacja

Dni otwarte w przedszkolu

Większość przedszkoli w Polsce organizuje dni otwarte. Co to takiego? Przeczytajcie koniecznie już teraz i przygotujcie dziecko do nowego etapu w jego życiu najlepiej jak tylko się da.

Dni otwarte to czas, w którym zarówno rodzice jak i dzieci mogą poznać przedszkole, do którego będą uczęszczać. To bardzo ważne, by maluchy poznały to miejsce dobrze, jeszcze zanim przyjdzie im tam zostać większą część dnia.

Kadra pedagogiczna doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeb 3-latków. Wiadomo, iż musza one czuć się w nowym miejscu przede wszystkim bezpiecznie. Co więcej, pierwsza rozłąka z rodzicami i pozostanie z obcymi przecież osobami nie jest zadaniem łatwym.

Dni otwarte to właśnie czas, by oswoić dziecko z nowym miejscem. Pozna ono plac zabaw, zobaczy salę, w której przyjdzie mu się bawić i edukować a także pozna „ciocie”, które będą się nim opiekować.

To również ważne dla rodziców – podczas dni otwartych poznają warunki, w jakich spędzać będzie czas dziecko, będą mieli okazję porozmawiać z kardą pedagogiczną i poznać ich poglądy dotyczące sprawowania opieki i kształcenia dziecka.

Żeby sprawdzić, które przedszkola w Twojej okolicy organizują dni otwarte wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Ursus”. Wybieraj tylko placówki, które oferują tego rodzaju wydarzenie. Uczestnictwo w nim będzie doskonałym wprowadzeniem w proces adaptacyjny dziecka. Jak wiemy, niektóre przedszkolaki przyzwyczajają się do nowych warunków nawet kilka miesięcy więc warto im to ułatwić, by mogło cieszyć się chwilami spędzonymi z rówieśnikami poza domem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *