Ciekawostki

Jak usuwać zabrudzenia z przedniej szyby?

Brudna przednia szyba to nie tylko defekt estetyczny każdego auta, ale również ogromny minus, który wpływa na znaczne pogorszenie widoczności w czasie podróżowania. To z kolei stwarza niebezpieczeństwo i zwiększa ryzyko kolizji czy drogowego wypadku.

Przednia szyba musi być więc czysta, pozbawiona jakichkolwiek zanieczyszczeń, ale również smug, jakie powstają na przykład po opadach atmosferycznych. Kurz, krople deszczu czy śniegu łatwo sprzątną pióra wycieraczek, o ile tylko zostaną odpowiednio dobrane do kształtu szyby i modelu auta. Wycieraczki do samochodu nie zawsze jednak poradzą sobie z zaschniętym błotem, ptasimi odchodami czy liśćmi.

W takich przypadkach warto umyć szybę ręcznie. Trzeba robić to delikatnie, używając miękkiej, zwilżonej ściereczki – piach może trwale porysować szybę. Pamiętajmy też o odpowiednim doborze środków do czyszczenia. W dobrych sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi znaleźć można nie tylko wycieraczka samochodowa, ale również płyny do spryskiwaczy, które będą zmywać brud i chronić szybę przed osadzaniem się zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *