Ciekawostki

Kominek w salonie – wady i zalety

Kominek funkcjonuje już w niemal każdym domu jednorodzinnym. Stanowi nie tylko urządzenie generujące ciepło, ale jest również doskonałą dekoracją salonu. Nowoczesne kominki, na przykład kominek z płaszczem wodnym jest w stanie nie tylko ogrzać cały budynek, ale również podgrzać wodę. Dzięki temu domownicy mogą poczynić ogromne oszczędności. Co więcej, ogrzewanie kominkowe jest ekologiczne – paliwem jest przecież naturalne drewno.

Ogrzewanie kominkowe posiada jednak swoje zalety i wady. Oprócz wyżej wymienionych walorów należy podkreślić jeszcze fakt, iż kominki są niezwykle praktyczne – w przypadku awarii, nie stanowią one zagrożenia dla całego systemu grzewczego, ich działanie jest również niezależne od zewnętrznego dostawcy energii.

Wśród wad można natomiast wyróżnić konieczność sprawnej obsługi – nie można dopuścić na przykład do wrzenia wody, kominka nie wyregulujemy też automatycznie. Tego rodzaju ogrzewanie nie może też funkcjonować samodzielnie. Kilkudniowa nieobecność w domu oznaczałaby przecież jego znaczne wychłodzenie.

Pamiętajmy, by przed wyborem odpowiedniego kominka dobrze zastanowić się nad jego główną funkcją. Oprócz generowania ciepła, ma on przecież stanowić również znakomitą funkcję estetyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *