Ciekawostki

Polisa turystyczna – czy warto?

Polacy stają się zdecydowanie bardziej świadomymi turystami, zgłaszane przez nich wypadki są znacznie bardziej skomplikowane. Korzystają ze specjalistycznej ochrony, którą zapewnia ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą.

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą gwarantuje nam zorganizowanie realnej pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Warto wracać z wakacji z miłymi wspomnieniami, dlatego ubezpieczajmy się. A o to kilka rad, które pomogą nam w przypadku nieszczęśliwych okoliczności:

  • Przezorność – nie wyjeżdżajmy bez polisy. Nie tylko ochroni nasz portfel, ale również zapewni nam udzielenie pomocy w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, jak pobyt w szpitalu, organizacja transportu medycznego czy wcześniejszego powrotu do kraju.
  • Dostosowanie do naszych potrzeb polisy – nie zawsze potrzebujemy takiego samego stopnia ochrony, zależy jak planujemy spędzać wakacje. Na pewno inne zagrożenia występują podczas uprawiania ekstremalnych sportów, niż w czasie rekreacyjnego wypoczynku na plaży.
  • Zakres ubezpieczenia – ważne składniki polisy jak np. ochrona bagażu, pokrycie kosztów leczenia czy ochrona z tytułu OC.
  • Dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia – określają bowiem one nasze prawa w razie wypadku. Na przykład jeśli samolot będzie opóźniony, polisa może zagwarantować nam chodź by zwrot kosztów posiłku.
  • Dzwoń – zawsze miej przy sobie numer telefonu do ubezpieczyciela, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych sytuacji nie bój się prosić o pomoc.

Zakup ubezpieczenia szczególnie polecane jest osobom, które zdecydowały się na wyjazd autostopem lub na wypożyczenie kampera. Warszawa  to częsty punkt startu i o ile tu można liczyć na bezpłatna opiekę zdrowotną, tak za granicą może być kłopot. Udane wakacje, to bezpieczne wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *