Ciekawostki

Ulgi na dziecko w rocznym rozliczeniu PIT

Okazuje się, że ulga na małoletnie dzieci jest najczęściej wykorzystywaną w ramach rocznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Ulgi na dziecko przysługują każdemu, kto w roku rozliczeniowym sprawował prawną opiekę nad małoletnim bądź osobą, która nie ukończyła jeszcze 26 roku życia a podejmuje kształcenie, na przykład na uczelni wyższej. Z ulgi mogą skorzystać wszyscy, którzy rozliczają się na podstawie PIT-36 oraz PIT-37.

Aby prawidłowo się rozliczyć i skorzystać z wszelkich, przysługujących ulg w należyty sposób warto skorzystać z usług profesjonalistów – chociaż Urząd Skarbowy udostępnia platformę internetową, poprzez którą można rozliczyć się samodzielnie to nie każdy zna podstawy, by to uczynić. Co więcej, nie zawsze jesteśmy świadomi tego, z jakich ulg możemy skorzystać. Właśnie dlatego pomocą służy nam biuro rachunkowe w Olsztynie czy jakimkolwiek innym mieście. To na przykład Stencel, w którym pracują wykwalifikowani pracownicy znający się perfekcyjnie na swoim fachu.

Pamiętajmy, że roczne rozliczenie z fiskusem jest obowiązkowe dla każdego, kto w roku ubiegłym uzyskał jakikolwiek dochód. Warto, by zrobić to sprawnie i bezbłędnie bowiem nawet najmniejsza pomyłka może wiązać się z koniecznością nanoszenia korekt, które nie raz sprawiają wiele formalnych problemów. Nawet ulgi na dziecko muszą być rozliczone prawidłowo, w odpowiedniej wysokości, jaką wyznacza Urząd. Co ciekawe, odliczenie dotyczy każdego dziecka – skorzystają na tym przede wszystkim rodziny wielodzietne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *