Ciekawostki

Złośliwe zwierzęta, które powodują szkody

Wiosna a problemy z niesfornymi zwierzętami zaczynają się, jest to typowa rzecz w tej porze roku. Dla zwykłych ludzi najbardziej dokuczliwe są chyba owady, komary są prawdziwym utrapieniem nikt ich nie lubi, do tego ciężko jest się przed nimi zabezpieczyć, co prawda środki chemiczne nakładane na skórę nie są złe to mają one też swoje szkodliwe działanie.

Dokuczliwe gryzonie

Szczury, myszy i inne gryzonie są wyjątkowo dokuczliwe oraz niebezpieczne. Te małe zwierzątka mogą roznosić chorobny niebezpieczne dla człowieka oraz niszczyć okablowanie bloków, a nawet przegryzać się przez ściany. Bywają sytuację, gdy konieczna jest deratyzacja. Warszawa i Wrocław to miejsca, z największą średnią ilością przeprowadzonych deratyzacji. Taki zabieg najlepiej jest przeprowadzać profilaktycznie, aby mieć pewność, że nigdzie nie pojawiają się nowe gniazda gryzoni, które nagle mogą doprowadzić do zmasowanej ilości myszy i szczurów.

Ach te owady

Owady to tylko jedne ze zwierząt, które lubią przeszkadzać. Przykładowo rolnicy mają też inne problemy. Duże zwierzęta kopytne deptając plony, są one czasami bardzo dużymi szkodnikami np. dzik, kiedy dostanie się w pole z ziemniakami wyrządza tak duże szkody, że po polu zostaje wspomnienie. Ciężko jest przegonić takiego rodzaju zwierzęta, mają one dużo siły, dużo warzą, są niebezpieczne, nie polecam nikomu spotkania z dzikiem lub dorosłym jeleniem. Dodatkowo owady są niezwykle denerwujące  w szczególności, kiedy dostaną się do pokoju w nocy, mucha jest zdecydowanie głośniejsza od komara, wydaję dźwięk który denerwuje. Są też bardziej niebezpieczne owady, takie jak kleszcze, mogą one nawet doprowadzić do śmierci.

Odstraszanie ptaków ma sens

Kolejna grupa zwierząt wyjątkowo szkodliwych są ptaki. Są one wyjątkowo upierdliwe a dla różnego rodzaju plonów stanowią śmiertelne zagrożenie. Na ptaki jest recepta, pryskanie plonów np. owoców, wtedy są one w jakimś stopniu zabezpieczone. Są też inne sposoby na odstraszanie ptaków, takimi rzeczami trudnią się specjalne firmy, mają one swoje systemy aby odstraszać niepożądane zwierzęta. Firma taka przyjeżdża do nas z gotowym sprzętem i montuje go w miejscach gdzie mamy z ptakami największy problem.
Odstraszanie ptaków tradycyjnymi sposobami, najczęściej nie działa i albo trzeba zdecydować się na profesjonalny system do tego lub mozolnie samemu je przeganiać ( to też po pewnym czasie traci na efektywności, dobrze to widać po gołębiach dworcowych, które już w ogóle nie boją się ludzi).

Równowaga w ekosystemie

Nadmierna ilość zwierząt to problem. Mimo to trzeba o nie dbać, ponieważ niszczymy ich naturalne środowisko. Są one wystraszone, nie wiedzą jak przetrwać, dlatego racjonalna polityka ich ochrony na pewno wpływa dobrze na ich ekosystem.  O zwierzęta warto dbać, lecz jednocześnie nie mogą nam wejść na głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *