Edukacja

Czy język norweski jest trudny?

Podobno język norweski jest bardzo trudny. Opinia ta powstała głównie wyniku jego małej powszechności oraz trudności ze zdobyciem materiałów do jego edukacji. A jak jest w rzeczywistości?

Tak naprawdę język norweski zaliczany jest do jednego z najprostszych. Gramatyka w nim jest nadzwyczaj łatwa a Polakom sama wymowa nie sprawia trudności – jest po prostu na początku obcobrzmiąca i nieznajoma jednak jest to kwestia przyzwyczajenia.

Problemem, jaki wyniknąć może z faktu chęci nauki tego języka w Polsce może być brak dostępności fachowych materiałów, dlatego wszyscy, którzy chcieliby nauczyć się norweskiego powinni wyruszyć na nauki do tego kraju.

Na miejscu do dyspozycji jest wiele różnych metod nauki. Największą popularnością cieszą się kursy norweskiego w Oslo, prowadzone przez norkurs. Ich zaletą jest to, że wszystkie zajęcia prowadzone są przez rodowitych Polaków urodzonych w Norwegii, nie ma tam więc miejsca na problemy z komunikacją.

Nauka języka norweskiego stanie się łatwa i przyjemna tylko wtedy, gdy kursant wykazuje się chęcią i jest odpowiednio zmobilizowany. Przyda tu się na pewno upór w dążeniu do celu, wytrwałość, ale również otwarty umysł. Niewiele osób bowiem zdaje sobie sprawę, że w Norwegii funkcjonują dwa języki – pierwszy z nich używany jest typowo w miastach, drugi „nynorsk” to język farmerów. Dodatkowo, im bardziej na zachód Norwegii zmierzamy, tym bardziej różnicują się tam dialekty. Pamiętajmy jednak, że szkoła językowa jest właśnie od tego, by przygotować nas na wyzwania komunikacyjne w każdej części tego pięknego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *