Zdrowie

Jak wyleczyć hemoroidy?

Niestety, hemoroidy to choroba powszechna, ale jakże bolesna i krępująca. Hemoroidy znane są również jako żylaki odbytu czy guzki krwawnicze i zawsze umiejscawiają się w górnej części odbytu bądź jego ujściu.

Hemoroidów z całą pewnością nie należy lekceważyć chociaż są schorzeniem bez wątpienia wstydliwym. Pacjenci, którzy zgłaszają się w celu ich leczenia do proktologa to najczęściej Ci, u których doszło już do zaawansowanego stadium choroby. To właśnie wtedy odczuwa się silny ból, pieczenie i kłucie odbytu. Co więcej, zmiany naczyniowe tego rodzaju mogą krwawić.

Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia hemoroidów. Proktolog, którego z łatwością znaleźć można w internecie wpisując hasło typu „proktolog Warszawa” zaleci kurację odpowiednią do fazy choroby. Jeśli hemoroidy pojawiły się stosunkowo niedawno a zmiany nie są jeszcze zbyt duże to najczęściej zaleca się maści do smarowania miejscowego bądź czopki – co ciekawe, wiele z nich można nabyć w aptece bez recepty.

Jeśli hemoroidy rozwijają się szybko a pacjent odczuwa w związku z nimi duży dyskomfort to proktolog może zalecić też terapię doustną. Ta ma pooprawiać stan naczyń krwionośnych w organizmie.

Bardzo ważne jest to, by nie dopuszczać do fazy zaawansowanej schorzenia bowiem wtedy najczęściej jedyną formą wyleczenia hemoroidów staje się ich usunięcie. Dzisiaj zazwyczaj korzysta się z nieinwazyjnych metod, takich jak zabiegi krioterapii, skleroterapia, laseroterapia czy tzw. gumkowanie (metoda Barrona). Można również stosować domowe sposoby, czyli napary z rumianku czy kory dębu jednak nie zawsze będą one skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *